Chirurgia plastyczna

Ginekomastia

Ginekomastia - występujacy u mężczyzn przerost tkanek okolic piersiowych można leczyć operacyjnie. Rozróżnia się typowa ginekomastię, w której występuje przerost gruczołu piersiowego oraz lipomastię, czyli przerost tkanki tłuszczowej. Objawy zewnetrzne charakteryzuja sie zwiększeniem wyniosłości okolicy piersiowej, której przy duzym nasileniu towarzyszy przewieszanie się piersi (opadanie). W przypadku, kiedy przewieszanie nie wystepuje można wykonywać odsysanie przerosniętych tkanek. Szczególnie jest to polecane w przypadku lipomastii. W pozostałych przypadkach konieczne jest wycięcie nadmiaru tkanek, co pozostawia znacznie wieksze blizny w porównaniu z metodaą odsysania.
Ginekomastia zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania i może być spowodowana wieloma czynnikami. Niektóre z nich to: genetyka, otyłość, stosowanie sterydów, starzenie się. Nieleczona, ginekomastia może prowadzić do poważnych problemów natury psychicznej, takich jak depresja i obniżenie poczucie własnej wartości.


Wskazania

Zabieg kierowany jest do mężczyzn w każdym wieku, cierpiących na przerost gruczołu piersiowego. Najlepsze efekty osiągane są u panów, których skóra jest jędrna i elastyczna. 

 

Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2 godzin. Jeśli w piersiach przeważa tkanka tłuszczowa, chirurg plastyczny usuwa ją wykonując liposukcję. Kiedy jednak pacjent ma nadmiar tkanki gruczołowej, zabieg polega na usunięciu całego gruczołu.Operacja wykonywana jest poprzez cięcie skóry w okolicy otoczki brodawki, przez które usuwany jest gruczoł. Usunięta tkanka poddawana jest zawsze badaniu histopatologicznemu, aby wykluczyć zmiany nowotworowe.Jeśli piersi są duże i obwisłe, konieczne jest wycięcie nadmiaru skóry i przesunięcia otoczki w górę.Niekiedy zachodzi konieczność pozostawienia drenów, które będą odsysały zbierający się płyn tkankowy.Ostatnim etapem zabiegu jest założenie szwów i opatrunku uciskowego.

 

Efekt

Redukcja rozrostu gruczołu piersiowego.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.