Chirurgia plastyczna

Labioplastyka

Labioplastyka - to zabieg polegający na wymodelowaniu małych lub wielkich warg sromowych u kobiet. Nadmierna wielkość warg sromowych może powodować problemy związane z higieną osobistą, aktywnym uprawianiem sportu, odczuwaniem doznań seksualnych. Labioplastyka umożliwia modelowanie małych lub wielkich warg sromowych. Przy atrofii warg sromowych dużych, czyli stracie ich objętości i elastyczności można przywrócić je za pomocą operacji.

 

Wskazania

  • dysfunkcja
  • brak satysfakcji seksualnej
  • przerośnięcie warg
  • asymetria warg sromowych dużych i małych,
  • poprawa wyglądu warg sromowych,
  • oodmłodzenie wyglądu narządów płciowych,
  • rekonstrukcja naprawczą warg sromowych.

 

Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji.

 

Przebieg zabiegu

Operację korekcji warg sromowych przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dożylnym. Ból po zabiegu nie jest dotkliwy, jest to raczej uczucie pieczenia. Pacjentka po wykonanym zabiegu udaje się do domu. Efekty zabiegu są bardzo zadawalające. 

Operację przeprowadza się prawie zawsze w narkozie ogólnej, na stole operacyjnym w pozycji ginekologicznej. Chirurg przed operacją dokładnie wymierzy linie planowanych cięć chirurgicznych, w taki sposób aby powstałe blizny były niewidoczne i  w żaden sposób nie przeszkadzały pacjentce.

 

Efekt

Operacje narządów płciowych – labioplastyka - przynoszą pacjentkom bardzo zadowalające efekty. Wiele zależy od doświadczenia chirurga plastycznego. Ważne jest, aby umiał przewidzieć możliwe komplikacje, do które jednak nie dochodzi często. Bardzo dużo zależy też od współpracy i dyscypliny pacjentki, żeby potrafiła spełniać wszystkie polecenia w pooperacyjnym okresie Kobiety, które poddały się temu zabiegowi, w większości mówią o zwiększeniu wrażliwości odczuwania bodźców podczas współżycia seksualnego w operowanych miejscach. Dużą rolę z pewnością odgrywa to, że operacja usuwa psychiczną barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności siebie, dzięki czemu czerpie większą satysfakcję z życia seksualnego.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.