Chirurgia plastyczna

Lifting twarzy

Chirurgiczny Lifting twarzy ma na celu zlikwidowania nadmiaru skóry, spłycenie zmarszczek. Zabieg zdecydowanie poprawia wygląd twarzy, odejmuję lat.
 

Wskazania

  • korekta wrodzonych lub nabytych defektów estetycznych w obrębie twarzy – korekta kształtu nosa
  • wypełycenie zmarszczek i głębokich bruzd powstałych w wyniku utraty objętości tkanek
  • modelowanie kości policzkowych
  • wypełnianie ubytków tkankowych policzków i skroni
  • korekta konturów twarzy.


Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji.

 

Przebieg zabiegu

Typowy lifting dotyczy 2/3 dolnej części twarzy. Cięcia skórne są ukryte we włosach i za uchem. Linia cięcia rozpoczyna się w owłosionej skórze głowy okolicy skroniowej, następnie biegnie w naturalnych załamaniach skóry w okolicy przedmałżowinowej, schodzi do wewnątrz ucha za skrawek, zakręca wokół płatka małżowiny usznej za ucho, mniej więcej na wysokości połowy małżowiny kieruje się w skórę owłosioną głowy, wzdłuż linii włosów. Podczas operacji usuwa się nadmiar skóry i wykonuje plastykę układu powięziowego twarzy, aby uzyskać lepsze i trwalsze efekty.

Zabieg wymaga znieczulenia dożylnego lub ogólnego. Operacja trwa około 3 godziny. Po operacji występuje obrzęk, uczucie napięcia, zaburzenia czucia i zasinienia w zakresie operowanej okolicy. Obrzęk ustępuje powoli w ciągu 7-10 dni. Pacjentka po zabiegu nosi specjalistyczny opatrunek uciskowy,który redukuje obrzęk. Szwy usuwane są z ok.przedmałżowinowej w 7 dobie, a pozostałe w 12 dobie po zabiegu. Doustne środki przeciwbólowe wystarczają by zwalczyć niewielki ból pooperacyjny. Wymagana jest ochrona przed promieniami słonecznymi (filtry UV). Powrót do pracy zazwyczaj możliwy jest po 2-3 tygodniach.

 

Efekt

Efekt końcowy jest widoczny po około 3 miesiącach, a cały efekt zabiegu utrzymuję się od 5 – 10 lat. Zabieg daje spektakularne efekty gdyż twarz jest odmłodzona nawet o 10 lat.

Dobrze wykonany lifting twarzy utrzymuje się do końca życia, ponieważ w wyniku zabiegu, pacjent starzeje się tak, jakby był młodszy. To znaczy, że pacjent w wieku 60 lat, odmłodzony poprzez lifting o dziesięć lat, będzie się starzał jak pięćdziesięciolatek. 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.