Chirurgia plastyczna

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha - operacja ta polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu. W wyniku operacji brzucha zostają też usunięte w dużej mierze rozstępy na brzuchu. Czasami procedurze tej towarzyszy liposukcja (zwłaszcza w rejonie nadbrzusza i boków) lub zaopatrzenie przepukliny brzusznej.
 

Wskazania

  • Brzuch po ciąży: wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy, luźna skóra;
  • Nadmiar luźnej skóry brzucha na skutek dużej utraty masy ciała;
  • Przepuklina brzuszna

 

Przeciwwskazania

  • Szczegółowe informacje podczas konsultacji

 

Przebieg zabiegu

Poziome nacięcie wykonywane jest od jednego kolca biodrowego, poprzez okolicę nadłonową do drugiego kolca biodrowego. Pępek przenoszony jest w „nowe” miejsce. Operacja powoduje zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz zapewnia wzmocnienie mięśni prostych brzucha. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Trwa od 3 do 4 godzin. 

 

Efekt

Chociaż rezultat operacji jest zwykle trwały, może on zostać zniweczony poprzez znaczne wahania wagi pacjenta. Dlatego jeżeli planujesz dużą utratę masy ciała lub w niedalekiej przyszłości zajście w ciążę, rozważ przełożenie operacji na czas, w którym Twoja waga będzie już ustabilizowana.

Na efekty operacji brzucha nie trzeba długo czekać, rezultat jest widoczny niemalże natychmiast po operacji. Poprawa wyglądu brzucha ma kojący wpływ na psychikę pacjentów, eliminując stany depresyjne, bóle kręgosłupa i inne dolegliwości fizyczne i psychiczne.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.